CUD NAD WISŁĄ DZIŚ

Modlitwa ma wielką moc. Tu sam Bóg działa przez Ducha Świętego – sprawia, że zanurzamy się w miłosierdziu Boga i odnawia się serce człowieka, rodziny, narodu. Potrzebujemy modlitwy, która jest siłą Ducha i wsparciem, aby dokonywało się zwycięstwo prawdy i miłości na różnych poziomach naszego narodu. Najpierw w każdym z nas, w naszych rodzinach, społeczeństwie i całej ojczyźnie. Trzeba modlić się i nie ustawać, za tych który sprawują władzę i za zwykłych ludzi, trzeba modlić się za rodziny, szczególnie za przeżywających kryzys, rozbite małżeństwa, za porzucone dzieci, za przestępców i więźniów, za zagubionych, uzależnionych i bezdomnych, za niewierzących i poszukujących, za tych, którzy wypisali się z Kościoła, albo chcą to uczynić – nikt nie może być pominięty. Spotykamy w naszych środowiskach ludzi, którzy narzekają oskarżają, mają pretensje, krytykują, są agresywni – to oni potrzebują naszej modlitwy, wołają o pomoc z wysoka. Nie odwracajmy się od nich, ale przywołujmy Ducha Świętego… tylko On może uzdrowić i odmienić oblicze ziemi, tej ziemi.

Rok 2020 to stulecie narodzin Świętego Jana Pawła II oraz 100 lat od zwycięskiej Bitwy Warszawskiej będącej zderzeniem cywilizacji chrześcijańskiej z ideologią marksistowską i jej próbą narzucenia komunizmu całej Europie. Wszystko to rozegrało się w 1920r. nad Wisłą i był to cud. Był owocem wielkiej modlitwy zanoszonej do Boga przez ludzi Warszawy i Polski. Dziś potrzebujemy takich cudów, które przynoszą wyzwolenie, nawrócenie, doświadczenie pojednania w rodzinach, przebaczenia i uwolnienia. Dziś trzeba modlić się o cud w Polsce, w Europie – ocalenie człowieka, który tonie w cywilizacji śmierci.

Dlatego w ramach duchowych zmagań ze współczesnymi zagrożeniami naszej wiary i kultury chrześcijańskiej, trzeba stanąć pod krzyżem, przy ołtarzu w wytrwałej modlitwie. Modlitwa ma wielką moc. Zapraszam cię abyś zorganizował i zamówił Mszę Świętą w swojej parafii czy wspólnocie w intencji Polski o rozwój (ocalenie, rozkwit) wiary, nadziei i miłości w Polsce, Europie i świecie. Weź udział w tej Eucharystii, zaproś swoich przyjaciół i wspólnotę.

Powrót na stronę główną